Среда, 19.12.2018, 04:15
Меню сайта
Категории каталога
Мои статьи [102]
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Наш опрос
Відвідайте Канівський історичний музей
Всего ответов: 95

Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи

Канівський історичний музей
Канівський історичний музей

    Канівський історичний музеї був заснований в 1991 р. як філіал Черкаського обласного  краєзнавчого музею. Заслуга створения музейної  колекції належить Петропавловському Анатолію Борисовичу. Саме він розпочав збирати пам’ятки матеріальної культури населення, яке проживало на території сучасного Канева та району в різні історичні періоди  України.

    Сьогодні у фондах історичного музею зберігаються майже 7 тис. експонатів. В основному, це матеріали розкопок, що проводилися на території Канівщини в різні роки. У фондах музею зберігається величезна колекція керамічних виробів, починаючи з нового кам’яного віку (VI-IV тис. до н.е.) і закінчуючи глиняним посудом XX століття; крем’яні та кістяні знаряддя праці періоду палеоліту, три- пільської культури, бронзового віку; залізні та бронзові вироби скіфського часу та Давньоруської держави,  бронзові, мідні, срібні та скляні прикраси різних епох та ін.

    У 2003 році до Шевченківських свят в історичному музеї було відкрито нову постійнодіючу експозицію, яка знайомить з історією  Канівщини від палеоліту до Давньоруської держави. Тут представлено макет житла первісних мисливців із с.Межиріч, кістки викопаних тварин та перші знаряддя праці з каменів і кістки періоду палеоліту.

    В новій експозиції повно і широко відображенно трипільську культуру (IV-III тис.до н.е.).Тут можна побачити знаряддя праці давніх хліборобів,  макети їхнього житла, розписну кераміку.

    В експозиції представлена колекція бронзових наконечників до стріл скіфського часу (VII-III ст. де н.е.), ліпна та гончарна кераміка ранньослов’янського періоду (кін.III ст.до н.е.- IX ст.н.е.).

    Привертають увагу відвідувачів срібні та бронзові фібули (застібки) зарубинецькоі культури (II ст. до  н.е.- І ст. н.е.), жіночі  прикраси зі срібла, бронзи, міді та скла періоду Давньоруської держави.

19000, Черкаська обл., м.Канів,
вул. Леніна, 15тел.(04736) 3-23-41


Категория: Мои статьи | Добавил: kaniv-museum (15.01.2008)
Просмотров: 973 | Комментарии: 4 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: