Пятница, 29.03.2024, 12:37
Меню сайта
Категории каталога
Мои статьи [102]
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Наш опрос
Відвідайте Канівський історичний музей
Всего ответов: 98

Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи

Шевченківський заповідник
Шевченківський заповідник

    Канів -  сучасне місто з комлексомкультурних закладів і місць відпочинку.

Особливої виразності панорамі Канева надає напрочуд гармонійна краса приміського узбережжя. Паломництво до могили великого Кобзаря на Чернечу гору підкреслює загальновизнаність та значимість Канева. Щороку сюди приїздять понад 100 тисяч туристів з України та багатьох закордонних держав.

    Канівський Успенський собор — пам’ятка архітектури XII ст. За свідченнями Нестора-літописця, великим князем Всеволодом Ольговичем була закладена церква Св. Георгія. Згодом її переіменували на Успенський собор. Саме в ньому два дні стояла домовина з тілом Т. Г. Шевченка. Навесні 1972 року в Успенському соборі було засновано Канівський музей народно-декоративного мистецтва, який нині знаходиться у приміщенні будинку колишнього базиліанського училища — пам’ятки архітектури XVIII ст. Колекція музею представлена багатими зібраннями виробів майстрів народної творчості центральних областей України.

    В затишному міському парку знаходиться могила видатного дитячого письменника Аркадія Гайдара, який загинув на Канівщині в роки Великої Вітчизняної війни. Поруч споруджено бібліотеку-музей письменника-воїна.

    Гордість міста — Шевченківський  заповідник, заснований в 1925 році. В 1989 році він отримав статус національного.

В десяти залах літературно-меморіального музею Т. Г. Шевченка зібрано тисячі експонатів, що розповідають про життєвий і творчий шлях поборника свободи та гуманізму.

    На південь і захід від Тарасової гори простягається природний заповідник — унікальний пам’ятник історії, археології, геології та палеонтології.

    Канів гостинно запрошує до відвідин у будь-яку пору року. Завітайте сюди і ви, щоб причаститися духом національної гідності.

Категория: Мои статьи | Добавил: kaniv-museum (15.01.2008)
Просмотров: 1381 | Комментарии: 2 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: