Воскресенье, 04.06.2023, 00:25
Меню сайта
Категории каталога
Мои статьи [102]
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Наш опрос
Відвідайте Канівський історичний музей
Всего ответов: 98

Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи

До таємниць Закарпаття

До таємниць Закарпаття

Зима. Холодно. Чергове міжнародне напруження. Не найкращий настрій. Похмуру тишу порушив енергійний телефонний дзвінок. Закарпаття.

Володимир Топеха – керівник Регіонального музею етнографії Буштино. Повідомляє про чергові етапи боротьби за музей і художній салон. Здається, справа вирішується. Можливо, переможемо. Гарні новини.

Вловивши мої песимістичні інтонації, пан Володимир хитро цікавиться погодою у Києві. Потім переключилися на Закарпаття…

-То чого ти там сидиш біля телевізора! – обурюється пан Топеха, - Сідай у поїзд, їдь до нас! Покажу такі таємниці Закарпаття!!!

І я раптово ловлю себе на думці, що практично нічого не знаю про той чудовий край, буваючи там якось коротко, проїздом. Колись давно… Знову потягло у мандри.

Кілька тижнів тому, пан Володимир гостював у нас у Києві. Ми пили смачне гірське вино, розмірковуючи, як зацікавити наших і закордонних туристів тим регіоном, місцевими музеями, історією, традиціями. Є у нас мрія розпочати масштабний всеукраїнський фестиваль «Від музею до музею». У кожній області розробити чіткі туристичні маршрути між містами, де діють державні і приватні музеї, паралельно оглядаючи інші пам‘ятки…

-Давайте розпочнемо із Закарпаття! – запропонували Наталя і Володимир Топехи, - Адже наша долина і прилеглі містечка, чомусь залишилися віддалік основних туристичних шляхів. А жаль!

Подумали. Порадились. Згадали про маленьку приватну броварню, де варять якесь неймовірне пиво. Справжню гуцульську лазню прямо на плотах посеред озера. Музей солевидобутку. Загадкові печери. Затишні сільські музеї, загублені десь в лісах… Романтика! Так починалася музейно-етнографічна експедиція «Таємниці Закарпаття» фестивалю «Від музею до музею».

Отже, наше завдання – показати державні і приватні музеї краю, більшість з яких знаходяться поза розкрученими туристичними маршрутами. Спільними зусиллями, спираючись на інформаційні можливості часопису «Музеї України», спробуємо представити Закарпаття в незвичному ракурсі.

Зрозуміло,  будемо спиратися на вже існуючу інфраструктуру – адже учасники повинні десь жити, харчуватися, пересуватися, знайомитися з іншими цікавими об‘єктами… Очікуємо на співпрацю з туристичними організаціями, місцевою владою, власниками готелів і транспортних фірм…

-Тепер про наші ціни: проживання в отелі в Буштино або Тячеві - 100-140 грн за

добу. Сніданок, обід, вечеря (без спиртного) - 20-25 грн, Дорога: Київ-Мукачево - 135 грн; Мукачево-Тячів (рейсовий автобус) - 22-25 грн. Додатково: екскурсії по району (тільки оплата транспорту!) - Буштино-Солотвино-Грушево-Калини (музеї), Буштино-Теребля-Дулово (музеї), - розповів В.Топеха, - Головне – доберіться! Завчасно повідомте нас, аби ми допомогли вибрати маршрут, вирішили організаційні питання. Яскравих вражень і ексклюзивної інформації буде чимало!

 

Ще раз підкреслюємо – наше головне завдання популяризація музеїв! Нагадуємо, що основні туроператори світу основну ставку роблять саме на музеї, цікаві історико-географічні об‘єкти, пам‘ятки культури. Вже потім ідуть зірочки на готелях і меню в ресторанах… У нас, поки-що, на жаль, навпаки… Спробуємо змінити ситуацію…

Днями відбудеться розвідувальна поїздка представників часопису «Музеї України» на Закарпаття, де спробуємо доторкнутися до таємниць краю, зрозумівши його історію…

Знаково, що фестивалем «Від музею до музею», моментально зацікавилися керівники музеїв з різних регіонів України. Дуже можливо, що першими учасниками експедиції стануть саме вони… Хоча, ми відкриті до співпраці з усіма, хто хоче долучитися до нового руху!

Нагадуємо координати музеїв Закарпатської області, які рекомендуємо відвідати при нагоді:

Закарпатський краєзнавчий  музей

 

88000 м.Ужгород, вул.Капiтульна, 33

(03122)3-45-42,3-44-42

 Закарпатський художнiй музей iм. Й.Бокшая

г.Ужгород, пл.Жупанатская, 3

 (0312) 61-44-38, (03122) 3-70-81

e-mail: art@museum.in.ua

Меморiальний будинок- музей Ф.Ф. Манайла

 

88000 м. Ужгород, вул. Другетiв,74

(03122)3-26-04

Меморiальний будинок-музей А.А.Коцки

 

88000м. Ужгород,  вул.Вiннична, 20

 

(03122)3-06-91

Мукачiвський  iсторичний музей

89600  м. Мукачеве, замок «Паланок»

(03131)4-40-96

Закарпатський музей  народної архiтектури  та побуту

88000 м.Ужгород, вул.Капiтульна,33а

(03122)3-63-52, 3-72-27

Виноградівський  історичний музей

 

90300 м. Виноградів, вул. Миру,4

Затиснянський краєзнавчий музей

 

90300 Виноградівський район,с. Тісобикень

 

(03122)3-73-92

Зоологічний музей Ужгородського Національного Університету

 

8800 м. Ужгород, вул. Волошина,54

Історико-краєзнавчий народний музей «Сріберна земля»

 

90570 Тячівський район, с. Грушово, вул. Прикордонна,2

 

(03134)5-30-36

Краєзнавчий музей при Великоберезанській ЗОШ

 

89000 смт. Великий Березний, вул. Радянська

 

(03135) 2-19-72

Музей-кузня «Гамора»

 

9000150 Іршавський район, с. Лисичево

 

(03144) 7-45-21, 2-18-70,2-40-49

Музей Берегівщини

90200 м. Берегово

 

 Музей історії солекопалень

 

90575 Тячівський район, с. Солотвино

 

(03134) 2-10-06

Музей освіти

 

89212 Перечинський район, с. Зарічево

Музей екології гір та  історії природокористування Карпат

 

90600 м. Рахів, вул Красне Плесо,77

 

(03132) 2-21-93

 

e-mail: cbr@rakhiv.ukrtel.net

 

 Музей ткатцтва

 

90242 Берегівський район, с. Великі

 

(03141) 9-62-23,9-62-89

 

 Районний  етнографічий музей «Лемківська садиба»

 

89212 Перечинський район, с. Зарічево, вул. Чапаєва,26

 

(03145) 2-18-61, 2-12-05

 

 Хустський краєзнавчий музей

 

90400 м. Хуст, вул. Пирогова,1

 

(03142)4-23-20

 

 Музей вишивки і стародавнього одягу Регіонального музею етнографії Буштино

(тут координаційний центр експедиції)

 

с. Буштино, Тячівський район

 

http://www.tozak.org.ua/muzeum.html

 

Не марнуйте кращі роки життя!

 Подорожуйте!

Хоча б від музею, до музею!

Віктор Тригуб, редактор журналу «Музеї України», координатор фестивалю «Від музею до музею!»


"Регіональний музей етнографії сіл пониззя ріки Тереблі" розташований в центрі селища Буштино в приміщенні магазину "Художній салон". В ньому зібрана колекція стародавнього чоловічого і жіночого одягу, вишивок і предметів побуту, що пов'язані з ткацтвом і вишиванням. Всі експонати зібрані по селах Тереблянської долини - Буштино, Вонігово, Ново-Барово, Теребля, Дулово, Угля, Чумалево і Кричево.
     В Музеї зберігається понад 300 експонатів кінця XIX - першої половини ХХ століття, зібраних з різних сіл Тереблянської долини. Цей музей створювався на протязі 10 років нами - подружжям Наталією і Володимиром Топеха і був відкритий у 2001 році у приміщенні магазину "Художній салон" в центрі Буштина. Колекція музею знайомить із традиційними народними художніми промислами, які поширені в краї, в основному ткацтвом і вишивкою - цим рукотворним і доступним у всі часи різновидом народного мистецтва. Вона є не просто зібранням стародавніх речей. За останні роки нами проведена систематизація зібраного матеріалу і з допомогою наукових працівників Закарпатського "Музею архітектури і побуту" (зав.відділом Коцан В.В.) і Закарпатського художнього інституту (Пилип Р.І.) ми в 2007 році провели наукову класифікацію своєї колекції – опис кожного експонату, де вказано не тільки технічні і художні особливості речі, а й дата і місце виготовлення, дані про тих, у кого придбано, про їхню родину тощо.
     Велику методичну допомогу нам надав професор Ужгородського національного університету, доктор історичних наук Тиводар М.П., який зокрема сказав: "За підтримки і регулярних консультацій наукових працівників Закарпатського музею народної архітектури і побуту в музеї наукову, експозиційну та екскурсійну роботу поставлено на належний рівень. Музей вже нині своїми зібраннями служить патріотичному вихованню, гордості за своїх пращурів, які витворили чудові зразки побутової культури і мистецтва. Музейні речі, що відібрані як «культурна спадщина» українців пониззя р. Тереблі, несуть в собі історичну, вікову (часову), унікальну мистецьку, виховну, ужиткову вартість. Музейна колекція засвідчує талант його працівників, їх високі естетичні смаки. На сьогодні практично завершена вторинна документація, тобто розширений опис кожної музеалій і їх включення в музейне зібрання. Завдяки цьому музейні речі вже стали повноцінними документами, якими вже користуються дослідники народної традиційної культури і мистецтва українців Закарпаття".
     Найбільш повно в колекції музею представлені жіночі сорочки – повсякденні і святкові. Серед них є унікальні експонати, які до тепер ще не описані в науковій літературі. Особливої уваги заслуговує оздоблення жіночих сорочок кінця XIX — 30-х років XX століття: навколо горловини - "ошийник" і на передній полі - "пазусі". В музеї також представлений і чоловічий одяг – сорочки і штани "гаті" з білого домотканого полотна, "холошні" – із вовняного сукна; теплі піджаки – "вуйоші". Особливо цікавими є весільні чоловічі костюми – пошита з тканого полотна з елементами вишивки сорочка білого кольору і "гаті", що оздоблені по низу вишивкою або "чіпкою". Представлені в музеї і супутні до одягу речі – сумки з дотканого полотна "бісаги"і "тайстри", жіноче і чоловіче взуття – "постоли" і "чіжми", вінки, прикраси. Широко представлені в колекції музею ткані і вишиті рушники, скатерті, верети, якими користувалися як у повсякденному житті, так і прикрашали свої домівки наші предки. Нещодавно в музеї було встановлено ткацький верстат "кросна", на якому відвідувачам демонструють процес створення тканих виробів з оригінальних конопляних ниток. Також демонструються різне обладнання для ткацтва, прядіння тощо.
                      Музей відкритий щодня з 8 до 19 години. 

Тел/факс
/03134/ 69676
+380 964532188
Skype vlabushka


Категория: Мои статьи | Добавил: kaniv-museum (13.01.2009)
Просмотров: 38397 | Комментарии: 102 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 7
7 gHgrof  
0
How in the direction of Application a Mount Buller Trip


If by yourself are looking at a Mount Buller trip, yourself are deciding upon a spot getaway that sets your self aside in opposition to the relax. It does not choose extended for fresh new traffic in the direction of Mt Buller and Mansfield towards instantly slide inside of get pleasure from with the ecosystem and world of a quiet oasis that can make for the great family vacation any period of 12 months. If oneself are fascinated within just coming up with a getaway that is a small option and a notch or 2 more than the normal holiday, then yourself need to take a Mt. Buller family vacation for your up coming holiday vacation. In this article yourself will identify out almost everything your self need to have toward recognize that will aid by yourself application your Mansfield holiday or subsequent particular holiday http://www.noclegi-w-rewalu-2016.com.pl/noclegi-w-rewalu/pokoje-rewal-kiedy-nad-morze - Pokoje Rewal.
Mansfield Lodging will be concerning your to start with elements towards check out off of your in direction of do checklist. The initial destination by yourself need in the direction of physical appearance if on your own will be getting comfort of Mt. Buller working day excursions will be the Alzburg vacation resort. This vacation resort bargains all of the facilities oneself will need towards deliver your family vacation just one that will be remembered for good. Your self will tumble within get pleasure from all more than once again at Alzburg Even though on your own just take portion within just their Mt Buller lodging programs, and by yourself will be prepared in the direction of e-book your upcoming getaway in this article right before by yourself even depart.
http://s11.postimg.org/wxsjmdbz7/jodlowa.jpg
Snowboarding could be your sport of alternative and could be the sole explanation oneself are taking into consideration this holiday vacation. If hence, on your own will will need in direction of get a Mansfield lodging assistance that will aid on your own within the preparations crucial for a Mansfield Ski Employ the service of or Mt Buller carry tickets. Despite the fact that snowboarding is a unbelievably well known game within the nearby, if contributors of your social gathering are not willing for the slopes, by yourself may possibly much too appear to be for resorts that will assistance your self organize Mt. Buller working day excursions that will satisfaction any traveler http://www.pokoje-w-rewalu-2016.com.pl/pokoje/ile-kosztuja-wczasy-nad-morzem - Pokoje Rewal.
The summer months weeks give an abundance of chances for both Mt Buller working day excursions or solution out of doors things to do. Your self can love horse using, mountain cycling, climbing, or even rock mounting if by yourself are the occupied fashion. Snowboarding is not the basically game in just the wintertime, and your self could possibly too take into account snow shoeing, ice skating, or even tobogganing.
In just addition towards a extensive assortment of actual physical actions that on your own can delight in, by yourself much too need to have toward identify Mansfield lodging that is in the vicinity of or centrally discovered in the direction of the higher buying and eating amenities in just the community. The regional parts of Merrijig and Mansfield are property towards a quantity of dining establishments that will offer you decisions that will be sure to any one. Whether or not yourself are hunting for a fantastic eating environment, or a everyday eatery or café, by yourself will obtain it below. Within addition, there is a huge industrial heart in this article residence in the direction of banking institutions, marketplaces, and pharmacies towards fulfill any demands of yours that could possibly occur up in the course of your holiday http://www.pokoje-w-rewalu-2016.com.pl - Pokoje w Rewalu.
As on your own can look at, there are a quantity of motives that create Mt. Buller and Mansfield a location of final decision for these days's traveler. If by yourself are wanting for a desired destination holiday vacation that is previously mentioned regular within just phrases of knowledge, start off designing your Mansfield lodging at present!

6 juanavn4  
0
Hi reborn work
http://euro.tits.epornstar.xyz/?entry-aaliyah
free porn sites on the web sninny in jeans porn mature bitch porn pics red head porn free best free porn boob tube

5 Kennethflick  
0
снижение уровня тромбоцитов при циррозе печени http://moslaserlab.ru/index.php?page-id=15217 требуется ли раскодирование при лечении алкоголизма
g6687hjhk7

4 Shevelkovp  
0
Oxana Putan recipes of Russian cuisine step by step http://0gogo.ru/kitchen - Russian lean cuisine recipes for every day

3 odneypr  
0
Привет!
Хочу купить крепеж. Кто может что-нибуть посоветовать?
Какая фирма собирает хорошие крепеж?
Видел вот на этом сайте: http://www.orelmet.ru
Цены по-моему невысокие, но я не уверен, поэтому если находили дешевле, покажите где. Где можно найти лучшее соотношение цена-качество?

2 AsganMes  
0
Подскажите хорошего производителя стройматериалов

1 PareFeriavy  
0
Wine tasting
Dining out
Watching sports
Shopping, antiques
Martial arts

Имя *:
Email *:
Код *: